Gorbanenko Zhuravliov 2021Цими днями до Львова привезли наклад нової монографії Сергія Горбаненка й Олега Журавльова «Літописні слов’яни передодня утворення Давньої Русі: тваринництво чи мисливство».

Історія цього видання - це історія про війну, науку і справжніх друзів! 

Монографію підготували у відділі археології ранніх слов’ян Інституту археології НАН України. Ми ж спільно з колегами з «Архітектурно-археологічної експедиції» ІА НАН України та «Дніпро-Псельської ранньослов’янської експедиції» підтримали видання фінансово.

Друк мало забезпечити видавництво «Майдан» у Харкові, яке на початку року підготувало для цього усі матеріали. Але почалась війна. Місто зазнало і далі зазнає обстрілів росіянами. Весна у Харкові почалась із ракетного удару по центру міста. Видавництво зупинилось.

Саме в цей час на допомогу прийшли колеги з Литви: наперекір будь-яким руським воєнним кораблям, зусиллями Литовської академії наук (http://www.lma.lt/) книгу було надруковано! 

Ми спільно з авторами та усіма причетними до видання щиро дякуємо колегам з Литви: Литовській академії наук та її президенту Юрасу Банісу, а також голові видавництва Зієні Турчинськієнє, - за неймовірно швидку та ефективну допомогу і підтримку археології України у ці важкі часи. Також вдячні за допомогу колегам акад. Євгеніюсу Йовайші та др. Аудрюсу Астраускасу.