5462Гордіївський курганний могильник, розкопаний у 1986-1988 роках біля села Гордіївка Тростянецького району Вінницької області, ще й досі залишається найбагатшим та найзагадковішим могильником доби пізньої бронзи Центральної і Східної Європи. 


Вперше працю про об'єкт опубліковано в Німеччині у 1998 році, німецькою мовою (Berezanskaja S.S., Klocko V.I. Das Graberfeld von Hordeevka. Randen/Westf.: Leidorf, 1998. (Archaologie in Eurasien, Band 5) невеликим тиражем. З цієї причини книга і сам могильник залишилися практично невідомими в Україні та Східній Європі. У той же час, матеріали «гордіївських» поховань є дуже важливими для подальшого вивчення етнокультурних процесів, що відбувалися на Правобережній Україні у II І на початку І тис. до н.е. З моменту першого видання здійснено низку досліджень, результати яких представлені у другому виданні, що побачить світ українською мовою. Нові дані значно розширюють та доповнюють поняття і розуміння «гордіївського феномену» як важливої складової частини археології доби пізньої бронзи Поділля. 

Видання призначене для фахівців з археології, історії, етнографії, а також для широкого кола читачів, які цікавляться історією нашої країни.