plakat3 жовтня 2013 року, в рамках проведення міжнародної археологічної конференції, в Історичному музеї міста Ісперіх відкрили виставку «Врятоване минуле: археологія з-під ковша екскаватора».

Виставка презентувала результати археологічних досліджень Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України за останні 15 років. 

Банерна виставка ознайомила учасників конференції та усіх зацікавлених відвідувачів музею з результатами розкопок, які проводили, здебільшого, у місцях нового будівництва. Специфікою таких досліджень було виконання робіт у стислі строки і за будь-яких погодніх умов, детальне вивчення великих територій, яким загрожувало знищення у ході реалізації інвестиційних проектів. При цьому за фаховим рівнем досліджень та опрацювання матеріалу такі роботи нічим не поступалися повноцінним науковим дослідженням.

“2013 року наш Центр підписав договір про співпрацю з Історичним музеєм міста Ісперіх. Нам дуже приємно, що протягом одного року ми змогли прийняти у Львові виставку наших колег про розквіт цивілізації гетів і привести до них виставку, що розповідає про минуле нашої країни через результати рятівних археологічних достіджень, які провадив наш Центр”, - сказав під час відкриття директор НДЦ “Рятівна археологічна служба” ІА НАН України Олег Осаульчук.

Організатори виставки: Історичний музей міста Ісперіх та Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України.

В Ісперіху виставку екпонулави до першого грудня 2013 року. Опісля, в Русі з 12.12. 2013 по 31.01.2014, її також презентували в Історичному музеї міста Руса. 

DSC 0272  DSC 0282  DSC 0233  DSC 0235DSC 0239  DSC 0251  DSC 0254  DSC 0351