logologo

Новини

Детальніше...На території Сокільницької сільської ради тривають розкопки багатошарової пам’ятки Сокільники-1, що потрапляє у межі будівництва нового кварталу. 

Детальніше...

Науковці виявили 11 нових пам’яток археології під час обстеження другої ділянки Великої кільцевої автомобільної дороги навколо м. Києва. Серед них - давні поселення і кургани.

Детальніше...Неподалік від Києва, у Бучанському районі, археологи виявили тристоянки давніх людей, яким понад 10 тис. років. Важливе відкриття вдалось зробити завдяки археологічним розвідкам перед будівництвом Великої кільцевої автомобільної дороги навколо м. Києва (ВКАД) на ділянці від автомобільної дороги Київ - Ковель - Ягодин (М-07) до автомобільної дороги Київ - Чоп (М-06). 

Детальніше...Науковці Рятівної археологічної служби провели дослідження на території пам’ятки архітектури ХVІ ст. - храму Різдва Богородиці у Щирці. 

Детальніше...

Сім давніх поселень дослідили археологи під час реконструкції автодороги Жовква – Камянка-Бузька. Два з них науковцям РАС вдалось вивчити детально. 

Детальніше...Рятівна археологічна служба відновили археологічні роботи при реконструкції дороги між Жовквою та Кам’янка-Бузькою, які розпочали ще торік. 

Детальніше...Чотири століття тому їх облаштовували на місцях давніх курганів. Українські селітроварні майдани, де добували сировину для пороху, досі залишаються мало вивченими і зберігають чимало таємниць. Торік під час розкопок на Полтавщині науковцям Рятівної археологічної служби пощастило повністю дослідити комплекс XVII ст.

Детальніше...24 об’єкти археологічної спадщини виявили археологи на ділянці майбутнього будівництва об’їзної автомобільної дороги навколом. Берегове та с. Астей до МАПП «Лужанка» Закарпатської області.

Детальніше...Стислі терміни, складні погодні умови та великі площі розкопок - це все не стало перешкодою для проведення одного з найбільших проєктів Рятівної археологічної служби не лише минулого року, але й за усі 29 років роботи. Йдеться про археологічні дослідження в межах реконструкції автодороги Н-31 Дніпро-Решетилівка на Полтавщині. Як результат - непересічні наукові результати та унікальні знахідки, які доповнюють картину заселення регіону у найдавніші часи. 

Детальніше...Пам’ятку, якій більше, аніж 12 тис. років виявили археологи Рятівної археологічної служби під час дослідження ділянки, яку відвели під будівництво Великої кільцевої автомобільної дороги навколо м. Києва на ділянці від автомобільної дороги Київ - Ковель - Ягодин (М-07) до автомобільної дороги Київ - Чоп (М-06) (Київська область).