zvenyhorod dronЕкспедиція Рятівної археологічної служби проводить розкопки на території літописного міста Звенигород. Дослідження відбуваються на замовлення ПП "Белзький мур" для потреб створення першого в Україні історико-культурного парку на території пам'ятки археології.

Звенигород – нині село всього за 20 км від Львова. Однак у середньовіччі там було одне з найбільших міст західної України. Перша літописна згадка про нього датується 1086 роком, що робить його майже на 200 років старшим за Львів. У першій половині XII ст. це столиця Звенигородського князівства. Саме тут побудували перші на території західної України білокам’яні церкву та палац.

Численні археологічні знахідки розповідають про Звенигород як багате та красиве місто, де були розвинені освіта та мистецтва. Саме звідси походять три найдавніші писемні документи державного архівного фонду України – берестяні грамоти. Воно існувало до 1241 року, коли вщент було спалене монголо-татарами, і з того часу не відновлювало своєї величі. 

Велика частина давнього міста досі не забудована, що дало археологам у ХХ столітті можливість провести масштабні дослідження. Нині давня столиця вивчена не більше, аніж на 10% і основні відкриття ще попереду.