kyiv obhidПам’ятку, якій більше, аніж 12 тис. років виявили археологи Рятівної археологічної служби під час дослідження ділянки, яку відвели під будівництво Великої кільцевої автомобільної дороги навколо м. Києва на ділянці від автомобільної дороги Київ - Ковель - Ягодин (М-07) до автомобільної дороги Київ - Чоп (М-06) (Київська область). 

Археологічні розвідки перед будівництвом Великої кільцевої автомобільної дороги навколо м. Києва, що мають на меті виявити об’єкти археології, стартували більше, аніж 10 років тому. Перші дослідження були здійсненні ще у 2007-2008 рр. і їх результатом стало відкриття семи нових різночасових археологічних пам’яток на відтинку між Клавдієво-Тарасове та Миколаївкою. Вони належали до широкого хронологічного періоду – від бронзового часу до середньовіччя (ХІ-ХІІІ ст.) 

У 2020 р. дослідження продовжили на замовлення САД у Київській області у зв’язку із коригуванням проєкту. Як результат вдалося виявити ще вісім об’єктів археології. Вони значно розширили хронологічний діапазон пам’яток, оскільки найдавніша із них датована палеолітом.

За підсумками проведених робіт було розроблено рекомендації щодо збереження або дослідження пам’яток під час майбутнього будівництва.