img 5754Сьогодні, 20 грудня, львівські археологи підбили підсумки своєї роботи з 2017 рік

Впродовж року вони проводили розкопки на шести об’єктах у Львові – у дворику Чорної кам’яниці, на площі перед ЛНУ ім. Івана Франка, території біля церкви св. Миколая, на території Низького замку, на площі Звенигородській, 3 та на території парку Високий замок.

img 5763

«Цей рік не був сповнений на сенсаційні знахідки. Проте він став переломним в археологічному дослідженні самого міста. Адже ми працювали одразу на кількох ділянках, які мають важливе значення для історії міста. Зокрема нам чи не вперше вдалося почати розкопки одразу на Високому і Низькому замках», - розповів директор Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України Олег Осаульчук.

img 5782

Ведучи розкопки на території парку Високий замок археологам вдалося знайти фрагмент цегляної стіни. За їх словами, скоріш за все це частина захаби (в’їзної частини) замку. Адже за параметрами цегли вони визначили, що це мур 14 століття.

Ведучи розкопки в місці ймовірної побудови Низького замку, де містилася резиденція князя Лева, археологам вдалося знайти два фрагменти мурів, які пов’язані із цим замком. Крім того було виявлено решки кераміки 13 століття. Тому наступного року археологи будуть продовжувати там розкопки та надіються на сенсаційні знахідки.

img 5801

Також цікаву знахідку вдалося знайти під час розкопок біля університету ім. І. Франка. Тут виявили відрізок керамічного водогону 19 століття. У той час у Львові вже використовували дерев’яні та металеві водогони. Керамічним водогоном у Львові користувались лише короткий проміжок часу у 15 столітті відмовившись від нього через ненадійність. Тож дана знахідка стала першим відомим керамічним водогоном 19 століття на території міста. крім того під час розкопок знайшли тютюнові люльки, монети, ґудзики, фрагменти різного посуду 18-19 століття.

img 5756

А от під час розкопок на території біля церкви св. Миколая археологи виявили понад 60 поховань, які датуються 16-18 століттями. Переважна більшість із поховань була безінвентарні. Лише у трьох похованнях було виявлено матеріал – намистини, хрестик та перстень. Після антропологічних досліджень усі рештки перепоховали на прицерковній території.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів, фото автора

Джерело: День