den arheoloha 2018Учора, 12 вересня, на території історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» (с. Підгірці Бродівського району) відбулися урочистості з нагоди відзначення професійного свята Дня археолога. Про це повідомив кореспондент Гал-інфо.

На святкування були запрошені видатні археологи Львова та Львівщини. Для запрошених провели екскурсію по Пліснеському археологічному комплексу та місцевому Василіянському монастирю.

Про дослідження пам’ятки археології національного значення колегам розповів Керівник археологічних досліджень, заступник директора з наукової роботи Андрій Филипчук.

Також учасники події ознайомилися з виставкою найцікавіших артефактів, виявлених на території Пліснеська за останні роки. Колеги-археологи Науково-дослідницького центру «Рятівна археологічна служба» ІА НАНУ представили мультимедійну презентацію із результатами археологічних досліджень середньовічного Львова.

Після передбачених заходів відбулося нагородження археологів подяками голови Львівської ОДА за вагомий внесок у розвиток археологічної науки. Як зазначила т.в.о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук, в області є лише 35 археологів. Вона пообіцяла найближчим часом встановити межі та захистити заповідник від несанкціонованого втручання.

Перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус привітав археологів зі святом та зазначив, що вони роблять вагомий внесок у розбудову української державності. Він запевнив, що Львівська облрада готова скерувати гроші на реалізацію проектів заповідника Давній Пліснеськ.

«Ми готові підтримати. Не словом, а до глибини кишені вас любити», - сказав Андрій Білоус.

 

13 вересня, 2018

Інформаційна агенція "Гал-інфо"