Помітивши підозрілих людей, які заходилися копати на території парку «Знесіння» якісь ями, свідомі мешканці з довколишніх будинків занепокоїлися: чи бува це не будівельники, які мають намір забудувати в охоронній парковій зоні житловий квартал. Їхнє запитання кореспондент ЗІКу переадресував Олегові Осаульчуку, директору Рятівної археологічної служби.

«Ні, це не будівництво. На вулиці Довбуша у Львові Рятівна археологічна служба розпочала археологічні дослідження з метою виявити наявність або відсутність у цьому місці пам’ятки археологіі та архітектурних споруд. За відомою гіпотезою світлої пам’яті директора інституту «Укрзахідпроектреставрація» Івана Могитича, на цьому місці можуть бути рештки оборонних споруд 17 ст. Ми подивимося, чи це так, у різних місцях. Загалом досліджувана площа від 100 до 200 метрів квадратних. Про терміни завершення досліджень говорити зараз рано, адже ми щойно розпочали роботи. Хотілося б, звісно, до кінця жовтня вже мати якийсь результат. Досліджуємо ділянку планомірно, якісь певні строки початку будівництва нас не кваплять. Ми уклали в липні угоду із «АрхіБудом», згідно з якою маємо дослідити ділянку на предмет імовірних культурних цінностей. У випадку, якщо науковці виявлять там дещо, то виходячи із цього, зможуть порекомендувати містобудівельній раді, яка розглядатиме й затверджуватиме проект подальшого використання цієї ділянки. Навіть, якщо ми виявимо там якийсь археологічно-архітектурний об’єкт, наша служба не вправі щось вирішувати. Це прерогатива органу охорони культурної спадщини», – пояснив Олег Осаульчук.

 

ЗІК